Grove fouten bestaan nog steeds (1)

Er zijn nog altijd bloggers die het raar vinden dat hun positie op Google niet hoger wordt of zelfs inzakt. Als je dan een kijkje neemt op hun blog zie je al meteen dat er een paar dingen goed fout zitten.

Google stelt duidelijke regels die je overal op het internet kan vinden en toch gaat het nog vaak mis. Vooral beginnende bloggers, die snel veel traffic willen krijgen, maken fout op fout. Daarom zal ik de belangrijkste acties, die je niet moet doen, nog maar eens op een rijtje zetten:

Vandaag deel 1 (morgen deel 2)

De “NOFOLLOW” Tag bij uitgaande links.

In de comments worden de links, die iemand invult als hij een reactie schrijft, door WordPress gemarkeerd als nofollow. WordPress doet dit om spam tegen te gaan en Google tevreden te houden. Op de manier dat dit gebeurt, zal dus elke bezoeker die een mening geeft op je site, als spammer bestempeld worden.

In WordPress ziet de link er zo uit;

<a rel="external nofollow" href="http://www.jouwpagina.nl">Jouw Pagina</a>

Neem maar een kijkje in de bron van je pagina en je zult zien dat dit ook bij jouw het geval is.

De nofollow tag wordt ook wel gebruikt bij linkje ruil. Zo kan Google niet zien dat je terug linkt naar een website. Vroeg of laat val je ook hiermee door de mand.

Hoe lossen we dit op?

Open wp-includes/comment-template.php (maak een back-up)

Zoek deze lijn: <a rel="external nofollow" href="$url">$author</a>

Verander deze in <a href="$url">$author</a>

Kijk nog wel even in je bron of rel=”external nofollow” er niet meer staat.

Gebruik geen TLA Widget (Text Links Ads)

Google haat TLA, zij zien dit als een markt voor betaalde links. Als je zoekt op text-link-ads blijkt Google zelfs een hekel aan de de site van www.text-link-ads.com te hebben. Dit is toch wel een duidelijk teken dat je hier niet aan moet beginnen.

Plaats niet zoiets als “linkplaats te koop” op je blog

Google ziet het verkopen van links als een manipulatie van hun pagerank-systeem. Sinds vorig jaar is Google websites gaan straffen die de pagerank willen beïnvloeden.

1 Comment

  1. Hier had ik toch wel wat aan. Ben benieuwd wat je morgen voor tips hebt.

Leave a Reply


Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes